Wieści

Wyświetlono rezultaty 1-20 z 80.
Adrian Szyszko zilustrowany

Adrian Szyszko zilustrowany

10-04-2010 15:48 | Kamila 'Faviela' Zalewska
Nie wszyscy zapomnieli o dziale Świata Mroku!
Dzięki uprzejmości Mateusza 'night-winda' Bielskiego artykuł pt. Adrian Szyszko doczekał się oprawy graficznej!

Dziękujemy i zachęcamy do oglądania, oraz podsyłania materiałów. » więcej
Życie po życiu - oprawa graficzna

Życie po życiu - oprawa graficzna

17-10-2009 01:02 | Kamila 'Faviela' Zalewska
Mateusz 'night-wind' Bielski, jeden z grafików niedawno wydanego Wolsunga, znów stworzył kilka grafik dla naszego działu! Artykuł Życie po życiu, który zajął trzecie miejsce w konkursie Ekwinokcjum, jest od dziś dostępny w atrakcyjniejszej oprawie. Zapraszamy do oglądania. Tych, którzy tego nie uczynili wcześniej, zachęcamy również do lektury.

Wystarczy kliknąć nagłówek wieści. » więcej
Grupa Millenium - drugie miesce w konkursie

Grupa Millenium - drugie miesce w konkursie

13-10-2009 01:17 | Kamila 'Faviela' Zalewska
Zapraszamy wszystkich do lektury pracy, która zajęła drugie miejsce w naszym konkursie! Przed Wami pierwsza część opisująca tytułową "Grupę Millenium". Druga część wraz z komentarzami kapituły już niedługo. Autorem tekstu jest Paweł 'riotpunk' Walczak.

Aby rozpocząć lekturę, wystarczy kliknąć nagłówek wieści. » więcej
Życie po życiu - trzecie miejsce w konkursie

Życie po życiu - trzecie miejsce w konkursie

29-09-2009 23:20 | Kamila 'Faviela' Zalewska
Dział Świata Mroku zaprasza wszystkich do lektury almanachowego tekstu pióra Szymona 'neishina' Szwedy. Tekst ten zajął trzecie miejsce w konkursie Ekwinokcjum. Na prośbę autora komentarze kapituły publikujemy bezpośrednio pod tekstem. » więcej
Wyniki Ekwinokcjum!

Wyniki Ekwinokcjum!

17-09-2009 17:55 | Kamila 'Faviela' Zalewska | Komentarze: 17
Nareszcie! Zwycięzcy konkursu działu Świata Mroku wyłonieni! » więcej
Piliska - artykuł

Piliska - artykuł

03-09-2009 13:47 | Kamila 'Faviela' Zalewska
"Piliska jest mało inteligentnym drapieżnikiem w niczym nie przypominającym powszechnie znanych zwierząt. Natrafić na nią można w lasach wschodniej Europy. Szczególnie upodobała sobie trzcinowiska w zbiorowiskach leśnych. Poluje w pojedynkę, bądź z młodymi tylko w porze zmroku, bądź brzasku."

Dział Świata Mroku zaprasza do lektury debiutanckiego artykułu nowego współpracownika, którym jest Arkadiusz 'kagridurczyk' Graczyk. Aby przejść do tekstu wystarczy kliknąć nagłówek wieści. » więcej
Nowe ilustracje

Nowe ilustracje

23-08-2009 11:01 | Kamila 'Faviela' Zalewska | Komentarze: 3
Dział Świata Mroku z radością prezentuje nową dawkę klimatycznych grafik! Atrakcyjnej oprawy autorstwa Alicji 'Vermiliony' Stefańskiej doczekały się dwa opowiadania: Gorączka i Drzwi. Ponadto karola-j zilustrowała artykuł pod tytułem Ezekiel.

Zapraszamy do oglądania.
Ancient Mysteries - recenzja

Ancient Mysteries - recenzja

30-07-2009 20:08 | Kamila 'Faviela' Zalewska
"Historia jest nauczycielką życia. Czasem okazuje się, że bywa również nauczycielką nieżycia. Dla istot, które pamiętają jeszcze czasy faraonów, powinna być nieodłączną towarzyszką. Przewodniczką, która wprowadza w kolejne epoki i pozwala odsunąć od siebie przekleństwo mgieł zapomnienia. Cóż, rzeczywistość jest niestety zupełnie inna. Historia spokrewnionych wypełniona jest krwawymi waśniami, błędami popełnianymi ciągle na nowo i kłamstwami, wieloma warstwami kłamstw, które przez wieki przyoblekły się w szaty prawdy. O tym wszystkim traktuje właśnie Ancient Mysteries."

Zapraszamy wszystkich do lektury recenzji pióra Filipa 'Gruszczego' Gruszczyńskiego. Aby ją przeczytać wystarczy kliknąć nagłówek wieści. » więcej
Ekwinokcjum - ostatni dzwonek

Ekwinokcjum - ostatni dzwonek

27-07-2009 00:14 | Kamila 'Faviela' Zalewska | Komentarze: 17
Prace na konkurs Ekwinokcjum przyjmujemy tylko do końca miesiąca! Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do nadsyłania tekstów i trzymamy kciuki za zmagających się z upływem czasu. Ten termin będzie ostatecznym i nieodwołalnym.

Życzymy połamania piór i przypominamy, że pierwszą nagrodą jest bon w wysokości 200 zł na zakup podręczników/kości WoD w sklepie REBEL.pl
Ekwinokcjum przedłużone!

Ekwinokcjum przedłużone!

08-07-2009 18:11 | Kamila 'Faviela' Zalewska | Komentarze: 2
Dobra wiadomość dla osób mających ochotę zwiększyć swoją kolekcję podręczników i kości! Termin nadsyłania prac na konkurs Ekwinokcjum trwa do końca lipca i przypominamy, iż pierwsze miejsce to 200 złotowy bon na zakupy w sklepie REBEL.pl!
Dzielnica czerwonych latarni - Artykuł 18+

Dzielnica czerwonych latarni - Artykuł 18+

10-06-2009 22:52 | Kamila 'Faviela' Zalewska
"Potrzeby seksualne są jednymi z najsilniejszych instynktów, jakie drzemią w człowieku. Nic dziwnego więc, że biznes trudniący się ich zaspokajaniem jest niezwykle rozwinięty i nic nie wskazuje na to, by miał kiedykolwiek upaść. Jednym z elementów tego interesu są dzielnice rozpusty, które przeznaczone są tylko do jednego celu - dostarczania rozkoszy każdemu, kto jest w stanie zapłacić. Zapraszam do przechadzki po tym fascynującej, ale i niebezpiecznej części miasta."

Dział Świata Mroku prezentuje najnowszy tekst Filipa 'Gruszczego' Gruszczyńskiego. Ze względu na tematykę i oprawę graficzną tekst skierowany jest do starszych czytelników. » więcej
Promethean: The Created - recenzja

Promethean: The Created - recenzja

09-06-2009 22:04 | Kamila 'Faviela' Zalewska
"Promethean: The Created jest podręcznikiem, który sprzedał się najgorzej z dotychczas wydanych systemów nowego Świata Mroku oraz został wydany bez większego echa. Można więc pomyśleć, że jest to gra słaba, której nie opłaca się przyglądać bliżej. Ja zaryzykowałem i... nie żałuję.
"


Zapraszamy do lektury recenzji pióra Mikołaja 'markósa' Markowskiego. Aby się z nią zapoznać wystarczy kliknąć nagłówek wieści. » więcej
Ilustracja do artykułu

Ilustracja do artykułu "Rzecz o duszy"

08-06-2009 17:46 | Kamila 'Faviela' Zalewska
Jakub 'Doktor Gurgul' Oleksów wykonał dla działu Świata Mroku ilustrację w iście komiksowym stylu. Zapraszamy do oglądania i komentowania. » więcej
Ekwinokcjum przedłużone

Ekwinokcjum przedłużone

01-06-2009 21:47 | Kamila 'Faviela' Zalewska | Komentarze: 0
W związku z sesją letnią i odbywającym się zaraz po niej konwencie Avangarda zespół redakcyjny działu Świata Mroku postanowił przedłużyć konkurs Ekwinokcjum do 14 lipca. Wszystkich zainteresowanych zachęcamy po pisania i przesyłania prac!
Mekhet: Shadows in the Dark - recenzja

Mekhet: Shadows in the Dark - recenzja

30-05-2009 16:52 | Kamila 'Faviela' Zalewska
"Mekhet: Shadows in the Dark, to czwarty wydany dodatek poświęcony klanom w Vampire: the Requiem. Już na pierwszy rzut oka zauważalne jest, że poziom wzrósł w porównaniu do wcześniejszych pozycji – zamiast książki wypełnionej bełkotem i bzdurami (jak Ventrue: Lords over the Damned) czy długaśnymi opowiadaniami na żenującym poziomie (jak Daeva: Kiss of the Succubus) otrzymujemy pozycję, która rzeczywiście może nam się przydać do sesji wampira."

Dział Świata Mroku prezentuje najnowszą recenzję pióra Krzysztofa 'Szczura' Hryniów. Aby się z nią zapoznać proszę kliknąć nagłówek wieści. » więcej
Rzecz o duszy - artykuł

Rzecz o duszy - artykuł

21-05-2009 14:31 | Kamila 'Faviela' Zalewska
"Dusza jest dla Przebudzonych najwyższym sacrum. To ona stanowi źródło ich mocy, to dzięki niej można dotrzeć do Niebios, bez niej czynienie Magii nie byłoby możliwe. Dwie rzeczy wywołują wśród potomków Atlantydów największą zgrozę i wzburzenie: paktowanie z Otchłanią, zdrada własnej rzeczywistości i zaprzedawanie jej Pustce oraz właśnie kradzież i kalanie duszy."

Dział Świata Mroku zaprasza wszystkich do lektury tekstu autorstwa Filipa 'Gruszczego' Gruszczyńskiego. » więcej
Solfagos zilustrowani

Solfagos zilustrowani

12-05-2009 00:04 | Kamila 'Faviela' Zalewska
Primaaprilisowy żarcik-artykuł działu Świata Mroku doczekał się grafik. Wykonała je Izabela 'Isabell' Mazur, debiutując jako autorka ilustracji. Zapraszamy do oglądania, a tych którzy nie mieli okazji poznać linii krwi Solfagos także do lektury. » więcej
Recenzja Łowcy: Czuwania

Recenzja Łowcy: Czuwania

30-04-2009 21:51 | Kamila 'Faviela' Zalewska
"W ubiegłym roku wydawnictwo White Wolf zapowiedziało nową grę fabularną: Hunter – The Vigil. Gdy tylko przeczytałem wstępne zapowiedzi, byłem nią zainteresowany - historie opowiadające o zwykłych ludziach, odkrywających prawdę o potworach ukrywających się w mroku, a następnie podejmujących nierówną walkę zadziały na moją wyobraźnię. Pomyślałem, że taka gra może być fajna: dająca możliwość osiągnięcia na sesji zupełnie innego nastroju niż ten, na którym skupiają się inne, znane mi linie wydawnicze. Zamiast grozy i niepewności „czarnej linii” – determinacja i odwaga. Zamiast moralnej ambiwalencji „Wampira” – bycie po jasnej stronie mocy i słuszny gniew. Zamiast potęgi i pychy „Maga” – trudna walka z własnymi słabościami i potężniejszymi przeciwnikami. Zamiast samotności „Prometejczyka” – współpraca w zwartej grupie."

Dział Świata Mroku zaprasza wszystkich do lektury recenzji, której autem jest Karol 'Gervaz' Siadul laureat trzeciego miejsca niedawnej odsłony konkursu Ekwinokcjum.
Tekst dostępny tutaj » więcej
Radosław Trzciński - Bohater Niezależny

Radosław Trzciński - Bohater Niezależny

23-04-2009 13:49 | Kamila 'Faviela' Zalewska
"Radosław jest synem afrykańskiego potomka plemiennego szamana. Jego ojciec przyjechał tutaj na studia w latach głębokiego PRLu. Jak to bywa w takich przypadkach — Emeka (co znaczy "Bóg dokonał rzeczy wielkich") zakochał się w koleżance ze studiów i postanowił tu zostać. Poza tym, że Emeka był magistrem chemii to po swoich przodkach otrzymał także inny dar, a mianowicie był magiem. Niezbyt utalentowanym, ale trzymającym się tradycji swojego plemienia. Zniknął w tajemniczych okolicznościach gdy Radek miał dwanaście lat."

Dział Świata Mroku z przyjemnością zaprasza do lektury tekstu pióra Szymona 'neishina' Szwedy. Artykuł brał udział w konkursie Ekwinokcjum, aktualnie trwa kolejna edycja.
Aby zacząć lekturę proszę kliknąć nagłówek wieści. » więcej
Trzecia edycja konkursu Ekwinokcjum wystartowała!

Trzecia edycja konkursu Ekwinokcjum wystartowała!

21-03-2009 20:00 | Kamila 'Faviela' Zalewska | Komentarze: 5
Oto ona! Trzecia edycja cyklicznego konkursu Świata Mroku rozpoczęta! Klasycznie już prace można nadsyłać przez trzy miesiące, tym razem jest to poniedziałek 22 czerwca. Wszystkich zainteresowanym polecamy zapoznanie się z regulaminem.
Natomiast w tym miejscu z przyjemnością podajemy aktualną pulę nagród... » więcej
ZAMKNIJ
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.